Silná imunita počas celého roka

Necítim dobre, bolí ma hlava, nič sa mi nechce... poznáte ten pocit? Mávate podobné dni často? Ak je vaša odpoveď áno, niečo nie je v poriadku. Zmena môže prísť iba vašou zásluhou, preto už ďalej nehľadajte výhovorky a motivujte sa nastoliť vo vašom živote zmenu!

Na to, aby sme prešli k zdravšiemu životnému štýlu, potrebujeme jednu najdôležitejšiu vlastnosť a tou je pevná vôľa. Prvé týždne budú určite náročné, ale po čase dokážete určité nové  návyky zautomatizovať a prestanete sa nad nimi zamýšľať negatívnym spôsobom. Nič nejde zo dňa na deň a všetko má svoj čas. To isté platí aj pri prechode na zdravý životný štýl, či už je to z dôvodu zdravotných ťažkostí alebo z presvedčenia, že chceme svoje telo udržovať dlho zdravé a v duševnej aj fyzickej rovnováhe. 

betaglukán, hliva ustricová

Všetko, čo potrebujeme, nájdeme v prírode

Máme to šťastie, že nám príroda nadelila množstvo liečivých a podporných látok. Na lieky z lekárne sme zvyknutí, ale na tie, z prírodnej lekárne, často zabúdame.

Pokiaľ máme radi naše telo, tak mu, samozrejme, chceme dopriať to najlepšie. Často sa stáva, že pri našom uponáhľanom spôsobe života nestíhame dodať v potrave všetko potrebné. Niekedy je na mieste „nakopnúť“ organizmus a posilniť imunitu výživovými doplnkami. Najlepšie, keď si vyberieme tie na prírodnej báze. Jednou z takýchto podporných látok priamo z prírody je aj betaglukán (beta glucan). Čo to vlastne je?

Betaglukán je jedinečný podporovateľ imunity. Má schopnosť aktivovať imunitné bunky, konkrétne receptor CR3, a tým pomáha organizmu brániť sa pred rôznymi nástrahami, a to najmä v období väčšieho fyzického vyčerpania či psychického stresu.

Betaglukán konzumujeme v strave už stáročia. Nájdeme ho v kvasniciach, hubách či obilninách. V takejto forme je však pomerne veľký a naše telo ho nevie účinne vstrebať. Procesom zvaným mikronizácia sa spracuje na drobné čiastočky a tie sa už vedia vstrebať do krvi a lymfatického systému, zo žalúdka ďalej putuje do hrubého čreva.  Ak ním chceme posilniť imunitný systém, treba kúpiť čo najčistejšie preparáty (90% a viac).

Zaujímavosť na záver - v Japonsku sa betaglukán ordinuje ako súčasť onkologickej liečby, pretože boli preukázané pozitívne účinky pri rádioterapii a chemoterapii, ako aj pri zastavení rastu tumorov a rozširovaní metastáz.