Betaglukány a imunita detí

Oslabená imunita by nemala byť podceňovaná u detí rovnako ako aj u dospelých. V týchto časoch rozmachu digitálneho sveta sa stretávame s mnohými faktormi, ktoré výrazne znižujú obranyschopnosť organizmu dieťaťa. Ako sa brániť voči týmto nástrahám?

Často sa stretávame s nedostatkom pohybu a zlým stravovaním, čo môže viesť v rannom veku detí k návykom, ktoré môžu v dospelosti priniesť negatívne následky. Tie sa môžu prejaviť problémami s tráviacou sústavou, pohybovým aparátom alebo imuno- alergologickými ťažkosťami.

imunita detí

Športom k zdraviu 

Rodičia by mali dbať na to, aby ich dieťa malo dostatok pohybu. Staršie generácie neboli zasiahnuté počas detstva takou silnou vlnou digitalizácie a multimediálnych systémov ako deti dnešné. Deti pri objavovaní týchto technologických noviniek často trpia na nedostatok pohybu, športových aktivít ,  sociálnych interakcií v reálnom svete a v neposlednom rade aj na nedostatok spánku. S takýmto životným štýlom často prichádzajú aj problémy so stravovaním, ktoré môžu vyústiť k deficitu životne dôležitých vitamínov a minerálov. 

Obezita u detí začína byť častým problémom v civilizovaných krajinách a takisto môže byť zapríčinená vyššie uvedenými vplyvmi. Školopovinné dieťa sa už aj v tomto veku môže stretávať so stresom, ktorý sa tiež pridáva do skupiny rizikových faktorov vo vzťahu s obezitou.

Dieťa potrebuje veľa pohybu. Skúste mu navrhnúť rôzne druhy športov, o ktoré by mohlo mať záujem. Výsledkom spoločného výberu by mala byť voľno časová aktivita, na ktorú sa bude dieťa tešiť a pomôže mu získať dostatok aktivity ako aj nové priateľstvá v kolektíve detí.

Doplnková výživa pre deti

  • Deti často odmietajú zeleninu alebo ovocie, čo sa môže odzrkadliť na obranyschopnosti voči ochoreniam. V takýchto prípadoch je dobré, ak budú rodičia vzorom pre svoje deti a budú konzumovať dostatok ovocia a zeleniny. Vyskúšať môžete i rôzne finty pri spracovaní potravy do atraktívnej podoby, napríklad odšťavovaním aleob mixovaním. Vitamínový ovocný koktail bude pre deti zaujímavejší ako samotné jablko 😊. 
  • Pri prevencii a podpore obranyschopnosti môžu dopomôcť aj produkty určené pre deti s obsahom betaglukánu (beta glucanu). Obsahujú účinné zložky, ktoré prispievajú nielen k správnemu fungovaniu imunitného systému, rýchlejšej liečbe bez komplikácií, ale aj k normálnemu energetickému metabolizmu či ochrane buniek pred oxidačným stresom.